pokemonmaster101
pokemonmaster101 pokemonmaster101
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

Please help :))))

its consumer math

Please help its consumer math class=

Respuesta :

notrnick
notrnick notrnick
  • 12-04-2018
$2.56 * 15 gallons = $38.4 (total)

2 person split = $38.4 / 2 = $19.2/person


another friend = +1
$38.4 / 3 = $12.8

each person saves = $19.2 - $12.8 = $6.4/person

i hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a step in the conversion of 25 L to hm3? fraction cubed: one m over ten to the negative second power m one mL over ten to the n
A jar of natural peanut butter normally costs $4.00. Today its on sale for $3.60. What is the percentage of the discount? Plz help
What is 1.25 as a fraction?
how is energy conserved in driving a car
What does Washington state is the goal of institutions?a- to enhance the mind of the studentb-to produce men and women capable of workc-to provide a safe haven
A light shines from the top of a pole 50ft high. a ball is dropped from the same height from a point 30 ft away from the light. how fast is the ball's shadow mo
12x + 24 - 13 = 83 what does x equal
Note that the right triangles with sides equal to 5, 12, 13 and 9, 12, 13 both have a side equal to 12. using this fact find the area of a triangle with sides 1
which of the following emotion i not associated with the other three?a. amableb. miserablec. trised. antipatico
a snow storm dumped `8 inches in a 12 hour period. how many inches where falling per hour?