Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 12-02-2016
  • Mathematics
contestada

Mrs.Watkins finds that she can buy 5 candy bars for $2.50 she has a total of 16 kids in her class.How much would it cost for her to buy a candy bar for all the students?

Respuesta :

moldypotato1337
moldypotato1337 moldypotato1337
  • 12-02-2016
She can spend 7.50 dollars and have 4 left over
Answer Link

Otras preguntas

Question 4.4. What are some examples of how culture affects economics? Check all that apply. (Points : 1) People watching movies at home on DVDs Health habits
Solve for x. large mathbf{frac{x + 2}{3} = -4} this isnt a multiple choice question im not good with questions like these
Which sentence correctly forms the plural of the letter c? A. My little sister, who is learning handwriting, is writing a row of cs. B. My little sister, who is
Which word in the sentence is the predicate adjective? The tiny plant grew tall in the warmth of the new greenhouse. A. warmth B. tiny C. tall D. new
Whay is the sum of 15 and 30
What technique does Chaucer use to create lively characters? a. Direct characterization b. simple characterization c. indirect characterization d. Complex chara
What are the explicit equation and domain for an arithmetic sequence with a first term of 5 and a second term of 3?
Which of the following statements about Earth’s cycles is not true?
Why is the separation of govt. powers a requirement for a society to be free?
Earth Science Multiple Choice Question !! Q: Troglobites usually have all the following EXCEPT: a. slow metabolism b. alternative methods of sensing their hab