Seudónimo Seudónimo
  • 16-02-2016
  • Mathematics
contestada

I need help on the following questions there are 3 files.You may add a file if you prefer.THANKS>

I need help on the following questions there are 3 filesYou may add a file if you preferTHANKSgt class=
I need help on the following questions there are 3 filesYou may add a file if you preferTHANKSgt class=
I need help on the following questions there are 3 filesYou may add a file if you preferTHANKSgt class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-02-2016
The first one is 18.5. That was a result of dividing decimals.
Second one is $4.82 because you are trying to find the unit rate. 
Third is 2608.75 dollars earned. You multiply the number of memberships with cost, 152. Now you add that with the monthly earnings, resulting in that answer. 
Answer Link

Otras preguntas

what kind of countries existed in ancient greece
how many hours are in 186 minutes explained in as a mixed number or decimal
if a train is slowing down it is accelerating
Choose the best option that makes the following sentence negative. Me gusta jugar al fútbol. No me gusta jugar al fútbol. No gusta jugar al fútbol. No gusto ju
Why are the "majority opinions" of the Supreme Court so important? A) they establish legal precedents B) they are outside of jurisdictions C) they are not met w
The Berlin blockade is representative of which of these events? 1.Cold War 2.Vietnam War 3.Red Scare 4.Korean War
what factors contribute to global winds
The lions won 16 games last year. This year the lion won 20 games. What is the percent increase in the number of games the Lions won from the last game?
The reign of terror set up revolutionary courts to prosecute
identify the independent variable in this relationship. a garden hose produces g gallons of water after running for m miutes.