sipnuke32 sipnuke32
  • 11-12-2019
  • Mathematics
contestada


A phone company offers two monthly plans. Plan A costs $9 plus an additional $0.11 for each minute of calls. Plan B costs $29 plus an additional $0.09 for each
minute of calls.

Respuesta :

elena8961
elena8961 elena8961
  • 11-12-2019
I’m assuming you want which is cheaper so
9+.11= 9.11 that is plan a
29+.009=29.009
Answer Link

Otras preguntas

what is the equation of the line that passes through the point 4, -6 and has a slope of -3
Can anyone help I’ll mark brainliest
Both warm air and warm water generally flow _____.
Correct my sentence: the dear I Robin Hood. held have folklore always of
When is a robot considered a cyborg A) when it is used in medical procedures B)when it replaces a human in a job C) when part of it malfunctions D)when part o
How did the Lowell mills differ significantly from most other New England textile mills in the 1820s?
you can buy 8 apples for $4 how many can you buy for $10
When operating a forklift, you should always maintain what kind of speed? A. High Speed B. Low Speed C. Medium Speed
What are some major powers of the Supreme Court?
Read the statement below and answer the question that follows. In prehistoric cultures, women gathered food from plants, and men hunted animals for food. How wo