yz8unicorn
yz8unicorn
14-01-2020
Mathematics
contestada
Help please with some 7th grade math
Respuesta :
cumulonymbus
cumulonymbus
14-01-2020
ANSWER: 3 walls
EXPLANATION: Since we know that with 1/4 can he can paint 3/4 of a wall, and 4/4 is equal to one can of paint, all you would have to do is multiply 3/4 by 4 since 1/4 + 1/4 + 1/4 + 1/4 = 4/4 (Also can be written 4(1/4)=4/4)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
what is the distribution of earthquakes and volcanoes over the surface of the earth. are they scattered at random or they concentrated in zones
Which of the following best summarizes the development of France’s relationship with the Continental army? a.France signed a formal alliance with the Continenta
The store is offering a sale pack of video games for $43.88. What is the unit price of a video game in the sale package
does the average person live for at least 1,000,000 minutes?
In "The Adventures of Theseus," why does Ariadne, the daughter of Minos, help Theseus? A. Theseus promises to save her father from the Minotaur. B. She recogniz
this fence has three posts,equally spaced .each post is 15 centimetres wide. the length of the fence is 153 centimetres. calculate the length of one gap betwee
Which words in these sentences are used as puns? 1. An English teacher is like a judge in that she hands out long sentences. 2. A man's home is his castle, in a
A rectangular parking lot is enclosed by concrete barriers 5 feet long. There are 160 barriers in total. Determine the maximum area that can be enclosed.
Why was America’s victory at Yorktown among the most significant battles of the American Revolution? It made the British realize they were fighting a lost cause
june served 4/9 of fruit punch.how many liters does she have left