kayla177 kayla177
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

It costs 7.05 dollars for 3 tacos what is the unit rate

Respuesta :

txgirl101
txgirl101 txgirl101
  • 12-10-2016
7.05÷ 3= 2.35 ( u divide the 3 tacos by price. to check answer multiply ur divided answer 2.35 x 3= 7.05)
Answer Link

Otras preguntas

A loan of $900 will be repaid in 36 installment payments of $30.22 each. What the finance charge for the loan?
Arnold had $1.70 in dimes and quarters. He had 3 more dimes than Quarters. How many of each coin did he have?
What does this mean 9x5000=10
A bulldozer does 30,000 joules of work to push another boulder a distance of 20 meters. How much force is applied to push the boulder?
A bulldozer does 30,000 joules of work to push another boulder a distance of 20 meters. How much force is applied to push the boulder?
What is the phenotype of gg x gg
anthony made 6 bouquets.if he used 3/4 of a bunch of flowers for each bouquet how many flower bunches did he need
Laura jumped 2.3m in the high jump. Lucy jumped 20% lower. How much was Laura's jump?
List three pollutants the burning of fossil fuels adds to air. What are the sources of these three pollutants?
When environmental conditions are favorable, ________ is generally more beneficial for a fungal species. a. asexual reproduction b. sexual reproduction c. moving