flawless3
flawless3 flawless3
  • 14-12-2017
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

bonnieswirl1
bonnieswirl1 bonnieswirl1
  • 14-12-2017
$4.44/12 Popsicles = $0.37/Popsicle.

The Popsicle unit rate it $0.37/Popsicle


I hope this helped :3
Answer Link
Tyler2017
Tyler2017 Tyler2017
  • 14-12-2017
37 cents a popcicle you can find this by dividing the total cost 4.44 by 12 which equals 0.37
Answer Link

Otras preguntas

What was the effect of consttantine moving the capital to constantinople?
Calculate 936 divided by 36 show your working out
Mark wants to become a better dancer, which requires strong coordination. Which other activity will best help him reach his goal? A.) Bicycling B.) Swimming C.
what is $11.49 for 3 packages
How many new countries were created by the Treaty of Versailles? Compare this map to the map of Europe in 1914.
which statement best describes the political structure of the ancient Aztecs?
Which of the following study topics would use MLA formatting? A. Sociology B. Economics C. Literature D. Linguistics
What is the main purpose of visual aids? They make the paper look more professional. They add validity to the paper. They break up the monotony of a piece of wr
{y=3-2x. {4x+2y=5. Solve
why do u think the u.s navy was so important in the spanish american war