isabellacortez034
isabellacortez034 isabellacortez034
  • 15-03-2021
  • Health
contestada

what are two dangers of chewing tobacco

Respuesta :

reedale81
reedale81 reedale81
  • 15-03-2021

Answer:

Addiction and gum disease

Explanation:

Answer Link
brian633879 brian633879
  • 30-03-2021
Addiction and depression:(
Answer Link

Otras preguntas

Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $5.36. What is the cost per pound of the sweet potatoes? A. $0.75 B. $1.34 C. $1.26 D. $9.36
What is the volume of the triangular prism
Which statement best describes a result of the Missouri Compromise? A. Maine and Missouri joined the United States as free states.
Motor skill depend on receiving accurate information from? A) other people B)your senses c)your intuition
In the United States, wetlands, formerly called swamps, used to be seen in negative terms as places with no positive values. a. True b. False
convert [tex]\sqrt3 + i[/tex] to polar form
Do you think that parents should be able to design their babies using gene technology such as CRISPR? Make sure you have 4 or 5 sentences for your answer.
Please answer the question of angles! Would you want to be my friend? I love animals because they are cute! I wear glasses! I love to watch Steven Universe, My
how many boxes of enelopes can you buy with $12 if one box cost $3?
Typically, a person with bulimia nervosa might consume ______ calories in one sitting during a binge.